Yardım Oppo telefonumun ekran kilidini unuttum lütfen yardım edin

Akınt30

Taze Üye
Üye
Telefonun ekran kilidini unuttum ve içinde önemli fotoraf vb. var telefonu sıfırlamadan bi çözümü varmı lütfen yardım edin.
Google hesabına girebiliyorum acaba google hesabı ile giriş yapabilirmiyim?
Aklımda çok şifre var, oppo telefonların kendini kilitlemesi için ne kadar yanlış giriş gerekiyo?

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Telefonun ekran kilidini unuttum ve içinde önemli fotoraf vb. var telefonu sıfırlamadan bi çözümü varmı lütfen yardım edin.
Google hesabına girebiliyorum acaba google hesabı ile giriş yapabilirmiyim?
Aklımda çok şifre var, oppo telefonların kendini kilitlemesi için ne kadar yanlış giriş gerekiyo?
Bir kurtarma email i oluşturmuşmuydunuz.

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Google hesabı için mi?
Hayır oluşturmadım ama google hesabım elimde oldu için oluşturabiliyom
Mesajlar birleştirildi:
My oppo veya OPPO'm dan yani ayarların en başında bulunan hesabınızı oluştururken sizden kurtarma e postası istemiş olması lazım. Onu kastediyorum

Upvote 0

Akınt30

Taze Üye
Üye
Uzakdan fotoğraflarımı buluta yedeklemenin bi yolu varmı? Belki google one uzakdan fotoğrafları depolayabilir kurcalıyorum. Telefonu sıfırlamadan en azından fotoğraflarımı kurtarmak istiyorum, bi fikriniz varmı

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Uzakdan fotoğraflarımı buluta yedeklemenin bi yolu varmı? Belki google one uzakdan fotoğrafları depolayabilir kurcalıyorum. Telefonu sıfırlamadan en azından fotoğraflarımı kurtarmak istiyorum, bi fikriniz varmı
Yani pek bir fikrim yok. Sizin ara ara fotoğraflara yedeklemiş olmanız gerekir ki onlara erişebilesiniz. Çektiğiniz fotoğraflar telefonunuzun depolama alanında ise onu nasıl yedekleyeceksiniz buluta. Çünkü sonuçta bu işlemi başlatma noktanız telefonunuzun hafızası. Telefona erişiminiz yoksa mümkün değil gibi duruyor. Yine bence siz güvenilir bir telefoncuya müracaat edip bir sorun bence. Benim boyumu aşıyor. Kusura bakmayın.

Upvote 0

Akınt30

Taze Üye
Üye
Google one kilitli cihazımın yedeklemesini gösteriyo ama galiba burdan erişemiyorum. Yine de teşekkürler ilgilendiniz için.
Mesajlar birleştirildi:

Yani pek bir fikrim yok. Sizin ara ara fotoğraflara yedeklemiş olmanız gerekir ki onlara erişebilesiniz. Çektiğiniz fotoğraflar telefonunuzun depolama alanında ise onu nasıl yedekleyeceksiniz buluta. Çünkü sonuçta bu işlemi başlatma noktanız telefonunuzun hafızası. Telefona erişiminiz yoksa mümkün değil gibi duruyor. Yine bence siz güvenilir bir telefoncuya müracaat edip bir sorun bence. Benim boyumu aşıyor. Kusura bakmayın.
Oppo telefonların ekran kilidini yanlış girmemize kaç defa izin veriyo? Kendini kilitlemesi için ne kadar hakkım var, aklıma gelen rakamları ara ara girmeye devam ediyorum.

Bi de bu sorunun cevabını bulamadım siz biliyomusunuz?

Upvote 0

ERCAN ARICI

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Google one kilitli cihazımın yedeklemesini gösteriyo ama galiba burdan erişemiyorum. Yine de teşekkürler ilgilendiniz için.
Mesajlar birleştirildi:

Oppo telefonların ekran kilidini yanlış girmemize kaç defa izin veriyo? Kendini kilitlemesi için ne kadar hakkım var, aklıma gelen rakamları ara ara girmeye devam ediyorum.

Bi de bu sorunun cevabını bulamadım siz biliyomusunuz?
Ben bilmiyorum hiç başıma gelmedi, üzgünüm.

Upvote 0

Cemozgur

Taze Üye
Üye
Cihaz
A15
Size yardım için Google geminiye sordum. Yanıtı şöyle,

Unutulan Ekran Kilidi Şifresini Açma Yöntemleri (Parmak İzi ve Yüz Tanıma Dışında)​

Android telefonda unutulan ekran kilidi şifresini açmak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler, telefonun modeline ve Android sürümüne göre değişiklik gösterebilir. Parmak izi ve yüz tanıma kullanımı dışında şu yöntemleri deneyebilirsiniz:
1. Android Cihaz Yöneticisi:
  • Bu yöntem için, telefonunuzda Google hesabı ile oturum açmış olmanız ve Android Cihaz Yöneticisi'ni etkinleştirmiş olmanız gerekir.
  • Bilgisayarınızdan veya başka bir cihazdan adresine gidin.
  • Google hesabınızla oturum açın.
  • Kilitli cihazınızı seçin.
  • "Şifreyi değiştir" seçeneğine tıklayın.
  • Yeni bir şifre belirleyin ve tekrar girin.
  • Yeni şifre ile telefonunuzun kilidini açabilmeniz gerekir.
2. Desen Kilidi Unutulmuş Özelliği (Sadece Bazı Cihazlarda):
  • Birçok Android cihazda, kilidi açmak için yedek bir PIN veya desen kilidi belirlemenize olanak tanıyan "Desen Kilidi Unutulmuş" özelliği bulunur.
  • Kilit ekranında, "Deseni Unuttum?" veya benzeri bir seçeneğe tıklayın.
  • Yedek PIN veya deseninizi girin.
  • Yeni bir kilit ekranı şifresi belirleyin.
3. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama:
  • Bu yöntem, tüm verilerinizi sileceği için son çare olarak kullanılmalıdır.
  • Telefonunuzun modelini ve Android sürümünü bağlı olarak, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi farklı olabilir.
  • Genellikle, Kurtarma Modu'na girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kurtarma Modu'na nasıl girileceğini öğrenmek için telefonunuzun kullanım kılavuzuna veya üreticinin web sitesine bakın.
4. Üçüncü Taraf Kilit Açma Yazılımları:
  • Dikkatli olun: Bu yazılımlar, telefonunuza zarar verebilir veya verilerinizi çalabilir.
  • Sadece güvenilir ve bilinen bir yazılım kullanın.
  • Bu yazılımları kullanmadan önce, verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun.
5. Yetkili Servis:
  • Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, telefonunuzu yetkili bir servise götürmeniz gerekebilir.
  • Yetkili servis, özel yazılımlar kullanarak telefonunuzun kilidini açabilir.

Upvote 0